Trvalkový víkend s výrobou bylinkových solí

srdečně vás zveme na kurz o trvalkách s možností wellness a degustace víc

Trvalkový víkend s Kneippovou lázní, bylinkami, užitkovými a okrasnými trvalkami

14. – 16. 6. Štětí, poblíž Roudnice nad Labem
 

Víkend plný inspirace a společného tvoření na krásné trvalkové zahradě poblíž Štětí, (v příjemné dojezdové vzdálenosti od Prahy) Jedinečná možnost se podívat a poznat unikátní a inspirativní wellness zahradu plnou trvalek.

 

Trvalky

Hlavním tématem kurzu jsou samozřejmě trvalky – okrasné, užitkové, bylinky, koření, léčivky. Podíváme se na trvalky z více úhlů pohledu, jaké trvalky, kde a také, že užitková zahrada může být i krásná a plná léčivých zákoutí.

zázemí

Zázemí nám poskytne krásná soukromá zahrada, ve které je i část, kterou majitelé pronajímají na pobyty v krásné nové stylové maringotce s veškerým pohodlím. Součástí pobytu v maringotce je i skvělá wellness kombinace Kneippovy lázně a Kneippova chodníku, které jsou přímo v kvetoucí zahradě. Ubytování v maringotce umožňuje celý pobyt pojmout jako vzdělávání i wellness dohromady! 🙂

Zahradu spolu s majiteli tvoříme již více než rok, a za tu dobu doznala velkých změn, je zde již patrné velmi příjemné odpočinkové a nabíjející mikroklima. Zahrada se neustále vyvíjí a proto tak může účastník/účastnice přímo na místě vidět jak práce pokračuje a být na víkend součástí tohoto krásného projektu, který nabízí spoustu inspirace i pro vaše zahrady.

tvoření

Na zahradě je kromě trvalek k vidění i pestrý živý plot složený z okrasných i jedlých keřů, bylinkové záhony pro využití v kuchyni, trvalkové záhony pro okrasu od jara až do zámrazu, i pro sběr květin do kytic, speciální skalka na novém sklípku, podsadby ovocných stromů, spousta okrasných cibulovin, kvetoucích od března do léta a také plodící zeleninové záhony. Společně pak ještě dotvoříme další trvalkové výsadby a guildy pod nové ovocné stromky.

Po zahradnické teorii i praxi, následuje společné tvoření bylinkové soli z bylinek přímo ze zahrady pod vedením paní majitelky, která se už léta věnuje přírodní kosmetice.

možnost přiobjednat wellness a degustaci vín

Ubytování a strava jsou přímo v ceně kurzu a jsou poskytovány na místě, přímo v zahradě. Buď v objektu chalupy a nebo potom, pro zájemce o luxusnější formu prožitku z celého víkendu, je možné také přímo v zahradě v maringotce s Kneippovou lázní. Navíc ke kurzu lze objednat večer s degustací místních vín, přímo z místního sklípku, není v ceně kurzu. Zahradu spolu s majiteli tvoříme již více než rok, a za tu dobu doznala velkých změn, je zde již patrné velmi příjemné odpočinkové a nabíjející mikroklima. Zahrada se neustále vyvíjí a proto tak může účastník/účastnice přímo na místě vidět jak práce pokračuje a být na víkend součástí tohoto krásného projektu, který nabízí spoustu inspirace i pro vaše zahrady.

Přijedu se učit a tvořit a relaxovat

Více informací o červnovém kurzu najdete v přihlášce.