Lada ladoňka Svobodová

Lada Ladoňka Svobodová

Jednu z největších radostí v životě cítím, když beru batoh, vyrážím na výlet a mizím v lesích a luzích naší krásné krajiny. Od malička ráda pozoruji přírodu, hlavně rostliny, vývoj společenstev a jejich zákonitosti. Nořím se stále hlouběji do podstaty koloběhu života, smrti a znovuzrození. Ráda se jen tak dívám a vnímám jak to na mě působí.

Les je pro mě chrámem a místem hlubšího propojení s podstatou života a vesmíru. Chodím se do lesa kochat, obdivovat tu krásu a dokonalost s jakou byla naše příroda stvořena, chodím tam rozjímat, hlouběji se propojovat se životem, odpočívat, sklízet dary lesa. Přicházím si pro radu do ticha, daleko od běžného ruchu a shonu, přicházím objevovat a učit se. Je to místo, kde je pro mě snadné být sama sebou i sama se sebou.

Když stojím někde v krásné krajině a celá cesta je přede mnou, cítím ohromný příval svobody a nadšení… co dnes zajímavého zase uvidím, poznám, co si uvědomím, co objevím. Pohyb, pobyt v krajině je pro mě návrat k prapodstatě a přirozenosti. Jednoduché a všem dostupné spojení se samotným bytím.

Na svých cestách a pozorováních většinou i fotím, baví mě nádheru přírody, atmosféru daného místa i náladu daného dne zachytit pomocí fotografií, které můžete shlédnout i na těchto stránkách.

Baví mě hledat další a další možnosti jak žít v radosti a hojnosti, v souladu s přírodou a cestou své duše, v souladu s tím, kým jsem právě teď.

Mám radost, když se mohu o svá pozorování podělit. 

Těším se na společné putování

Lada u záhonu

Zajímá vás o Ladě více?

Kde studovala, na čem pracovala v Bambusáriu a kolik let žila a tvořila na rodovém statku? Nebo vás zajímá na jaké knize se podílela? Nejlépe Ladu poznáte na našich Putováních Kokořínskem 😉 Pokud si chcete přečíst více předem brouzdejte dál po našich stránkách.

zajímají mě akce s ladou

zahradnické kurzy, putování Kokořínskem i nějaké jiné