Putování Kokořínskem pro firmy a týmy

akce na míru pro celou vaši skupinu - firmu nebo tým

putování Kokořínskem

pobyt v přírodě, tvoření, jemné cvičení
Chcete-li zažít s vaším týmem něco jiného než teambuildingy na bowlingu a paintbollu, jste srdečně zváni na Putování Kokořínskem pro firmy a týmy.

Jádrem akce je pobyt v přírodě vedený tak, abyste se mohli nořit do sebe i krajiny, možná i trochu jinak než obvykle. Výlety na jemná i silná místa, cvičení všímavosti vůči sobě i okolnímu prostoru.

Po výletu následuje další část programu. Můžete si s námi připadat jako alchymista při tvorbě hydrolátů, upatlat se spolu s týmem od těsta při pečení chleba, rozplynout se při ošetření kraniosakrální biodynamické terapie, vrátit se do dětství při tvorbě razítek a sešítků a z nich pak vytvořit dárky pro obchodní partnery nebo své děti.

Zažijete radost z tvoření a objevování nového (nebo zapomenutého). Uvolníte se při venkovním putování, protože vás vede zkušená průvodkyně a svačinu máte připravenou. Užíváte si, že je o vás postaráno a plynete v krajině.

Zcela jistě přijdete na jiné myšlenky 😉

Na co se můžete během putování Kokořínskem těšit?

Základem našich putování je delší čas v přírodě, na procházkách po kouzelných místech Kokořínska, těch známých i neznámých.

Během pobytu venku se učíme koukat na krajinu trochu jinýma očima, můžeme zapojit cvičení na rozvíjení vnímání prostoru nebo probrat zajímavosti týkající se rostlin.

Ráno začínáme jemným cvičením jógy a podvečer věnujeme tvoření, povídání/besedě nebo i tanci. Složení programu společně vyladíme na míru přesně pro vás.

Ubytování pomůžeme zajistit podle velikosti vaší skupiny v místních hotelech nebo penzionech.

V hlavních rolích putování Kokořínskem účinkují

Kokořínsko

Magická malebná krajina. Vůně borovic, skály, písek, louky. Vlhošť. Listnaté lesy. Převisy, hluboké rokle, vyhlídky.

Těžko se toto překrásné místo popisuje slovy. Ideální je ho zažít. Doporučujeme na několik dní. Nejlépe s dobrou průvodkyní, díky které objevíte doposud nepoznaná místa.

cerven v lese

putování

Putování je pro nás vnímavý pohyb v přírodě. Můžeme si vyzkoušet vnímat okolní přírodu jinak než jsme byli zvyklí. Taky se můžeme i jednoduše kochat. Tento krásný čas doplňujeme fakty o krajině a rostlinách v místních souvislostech.

Putováním provází Lada Svobodová, která na Kokořínsku prochodila nejedny boty.

tvoření

Stáňa ráda tvoří a ráda své nadšení sdílí s ostatními. Do programu můžete zahrnout jak tvoření v kuchyni, tak šití nebo výrobu razítek a sešitů. Stručná detailnější nabídka je tu:

 • pečení kvasového chleba, různých typů (žitný, pšeničný, dýňový, …)
 • výroba rostlinných jogurtů
 • divoké fermentované nápoje (říkáme tomu „šampaňské“, jsou to perlivé, jemně i více alkoholické lahodné nápoje z aktuálně dostupných plodů a květů)
 • výroba sešítků a razítek
 • krasopsaní brushpeny nebo kreslení rostlinných motivů na etikety, dopisy i pro radost

Fotografie je ze sousedské výroby dýňového kimchi s výhonky mladých denivek, medvědím česnekem a pažitkou.

jóga a tanec

Cílené protažení nás lépe naladí na naše tělo a vede k celistvosti. V průběhu cvičení odhazujeme napětí a v závěru se cítíme jako znovuzrození :))

Vedený tanec s Adel je originální a určitě stojí za vyzkoušení. I když se třeba trochu bojíte nebo stydíte, zážitek z odvážného tance ve vás bude dlouho znít. Na poprvé je to nejlepší, protože to vůbec nevíte, co se může dít. A klidně zhasneme 😉 Jste tam každý za sebe, nikdo vás nenutí do žádných pohybů, formací nebo kontaktů. Vede vás váš vnitřní tanečník.

další možnosti programu

Rádi program rozšíříme o další části z naší nabídky níže. Vše lze vzájemně kombinovat. Společně vymyslíme kombinaci na míru vašim přáním a vašemu týmu.

 • výroba hydrolátu z rostlin parovodní destilací
 • výroba přírodní kosmetiky – deodoranty, krémy, opalovací krémy
 • pečení rohlíků a pita chleba
 • povídání o léčivých bylinách
 • povídání o éterických olejích
 • arteterapie
 • exkurze na zajímavé pozemky, kde se majitelé zabývají pěstováním a zpracováním zeleniny (permakultura)
 • ochutnávání i povídání o jedlých divokých rostlinách
 • šití na overlocku
 • masáže
 • kraniosakrální biodynamická terapie
 • další témata k besedování a povídání – permakultura, design zahrad, jednoduché veganské vaření a pečení

putování připravují

Jsme ženy, co rády tvoří, pobývají v přírodě a sdílejí své dovednosti. Těšíme se, co nového naším setkáním vznikne.

Lada Svobodová

průvodkyně

Baví mě hledat další a další možnosti jak žít v radosti a hojnosti, v souladu s přírodou a cestou své duše, v souladu s tím, kým jsem právě teď.

Stáňa Šálková

organizace, tvoření

Ráda organizuji akce a tvořím. Tvořím v kuchyni, u šicího stroje, na zahradách a pokaždé jinak – baví mě improvizovat a kombinovat nové. 

Adéla Zatanchi

jóga, tanec

Pracuji s tělem ve všech jeho formách… učím se, jak být vnímavější vůči sobě i svému okolí, jak praktikovat a být v souladu s tím, co je tady a teď..

mám zájem o nabídku nebo další informace

zavolejte Stáně nebo nám napište e-mail