Zahradnický kurz v Alšovicích

srdečně vás zveme na kurz

Podzimní praktické přípravy na zahradě

30. 9. - 1. 10. 2023, Alšovice na pomezí Českého ráje a Jizerských hor

Kurz přímo na zahradě. O čem mluvíme, to rovnou tvoříme.

Projdeme si zahradu a vysvětlíme, co vše se dá pěstovat i sklízet na relativně malém svažitém pozemku, v podhůří Jizerských hor, který má necelých 2000m2. Pozemek je hodně slunný a poměrně suchý.

Hlavní náplní kurzu je představení prací, které jsou ideální provádět na podzim jako přípravu na jaro. Vysvětlíme si teoretické základy a pak se pustíme společně do praxe.

Založení trvalkového záhonu

Povíme si o obecných principech a trvalkový záhon, který bude doprovázet skleník, osázíme. Projdeme vhodné trvalky, provedeme výsadbu, včetně výsadby cibulovin pro dechberoucí jarní efekt.

Osazování guildu

Guild je společenstvo stromu, podpůrné rostliny vysázené okolo stromu. Prostor pro vybraným ovocným stromem bychom osadili speciálními trvalkami a vysvětlili si co, jak a proč děláme. Jak moc je podrost pod stromy důležitý, jeho funkce.

louka, záhony, "intimčo"

Dále máme v plánu zakládání květnaté louky, zeleninového nebo bylinkového záhonu, případně vytvoření soukromí pomocí keřů, zde konkrétně lísek a dalších užitkových keřů. O keřích se můžete více dozvědět v samostatném kurzu.

Je i na vás, co vše stihneme. Vyplňte prosím proto v přihlášce co vás nejvíc zajímá.

přesazování a mulčování

Uvidíme, co vše se nám do kurzu poskládá dle aktuální situace a vašeho zájmu. Určitě doporučujeme a jsme připraveni na povídání i praktické ukázky o mulčování, druzích mulče a jeho významu a stejně tak můžeme přesazovat stávající keře nebo sázet nové.

co nás čeká dalšího?

vynikající jídlo 🙂

Zázemí pro akci nám poskytne přímo majitelka pozemku Kateřina, která pro nás bude vařit báječné pokrmy po celou dobu kurzu.

Její kuchyně je vynikající a vyhlášená v nejbližším okolí a v Českém ráji. Kateřina se zabývá  Ajurvédskou kuchyní a tradiční čínskou medicínou. Více informací o Kateřině najdete tu: https://www.katerinavari.cz/

Místo k přespání je přímo v domě, v podkroví ve společné přednáškové místnosti. Pokud byste rádi větší soukromí, doporučíme penziony v nejbližším okolí.

Cena kurzu na víkend je 2.500 Kč na osobu. Ubytování v místě konání kurzu v přednáškové místnosti ve vlastním spacáku a strava v průběhu kurzu je za 1.000 Kč. Celkem za akci na osobu 3.500 Kč.

chci si to vše poslechnout a vyzkoušet

Praktický zahradnický kurz 30. 9. - 1. 10. 2023 v Alšovicích v Jizerských horách