Pohybově relaxační víkend pro ženy

vnímavé putování krajinou, tanec, cvičení, tvoření

milé ženy, srdečně vás zveme

23. - 26. února 2023

 na pohybově relaxační prodloužený víkend do nádherného a pestrého Máchova kraje

Zimní pohlazení pro ženy

Hlavním obsahem akce jsou venkovní vnímavá putování léčivou krajinou Kokořínska. Silová místa, objevování rostlin, putování v tichu.

Těla budou hýčkána přirozeným pohybem (chůze, tanec), opečována ranním cvičením, dobrým veganským jídlem a teplem v zázemí (Skalka 22). Duši prozáří pobyt v přírodě v tichu, klidu, pohybu.  Odpoledne věnujeme rukodělnému tvoření.

pohyb

Pohyb je naše lidská přirozenost, základní projev života. Pohyb vycházející z našeho středu je úplně jiný než pohyb ve stresu, kdy lítáme od jedné záležitosti ke druhé. Takový pohyb z nitra je oslavou samotného bytí. A nejlepším takovým pohybem je z naší zkušenosti tanec.

pohlazení těla a duše tancem

Vědomý tanec, který vychází z naší podstaty je jednou z nejpříjemnějších možností jak probudit své tělo, upokojit mysl a pohladit duši. Je to vyjádření naší podstaty a zároveň protažení a uvolnění pro naše tělo.

Tanec v bezpečném prostoru, kde mají všichni podobný záměr, kde se nebojíme projevit své emoce a nitro a následujeme svými pohyby impulsy své vnitřní navigace. Všichni to máme v sobě jen na to zapomínáme. Nyní je tu krásná možnost si rozpomenout.

tkani

tvoření

Během odpolední se ponoříme do jiné "prastaré meditační techniky", a to tvorby rukama. Vyrobíme si něco praktického, užitečného, co snadno využijeme. Tentokrát si buď můžeme ušít legíny přesně na míru nebo vyrobit razítka a sešítky nebo vyrobit deodorant v několika voňavých variantách.

pestrá a léčivá krajina

Kokořínsko a Máchův kraj

Další velmi příjemnou možností, jak se dotknout našeho středu, je pohybovat se s otevřenými smysly i srdcem příjemnou a laskající krajinou. Každá z nás potřebujeme něco jiného – někdy hory, někdy moře, některé dělá dobře tekoucí voda nebo lesní údolí a jiné třeba slunný palouček nebo skalní vyhlídka. Zpravidla se to mění a je dobré umět vyciťovat co a kdy nám dělá dobře a stejně jako když si připravujeme jídlo si vybírat ty pravé ingredience.

Krajina Kokořínska a Máchova kraje je specifická tím, že obsahuje mnoho esencí – jsou tu místa borových hájů s podrostem vřesu na pískovcových skalách, která nás přenesou i nyní v zimě do tepla a mohou nás naladit svěžím živelným dojmem. Zároveň, tím, že rostou na místech, kde je život poměrně dost náročný nám mohou připomenout naši nezdolnou povahu čelit živlům a bouřím v našich životech.

Tajemné kapradinové rokle v údolích nás pak mohou přenést do hlubin sebe i své prapodstaty, prastaré krajiny venku i uvnitř nás samých. Smíšené pestré lesy, kde je ještě cítit divočina, která podpoří tu divošku, co je v nás všech.

Cestu nám zpestří hravá cvičení na vnímání všemi smysly.

Jaké to bude?

Každé putování je jiné. Akce je jako vždy velmi tvárná a přesná podoba programu vyplyne na povrch až se dá dohromady celá skupina. Zatím to bylo vždy skvělé. Můžete se podívat na fota z některých proběhlých akcí.

Těšíme se na vás. Moc.

Lada Svobodová

průvodkyně

Adéla Zatanchi

jóga, tanec

Stáňa Šálková

web, tvoření

Č.K.D.

aneb často kladené dotazy

Detailněji je cena a další informace popsána v přihlášce. Ve stručnosti:

  • 4500 Kč kurzovné,
  • 1560 Kč plná penze na celou dobu,
  • 1650 Kč ubytování 3 noci.

Celkem za akci 7710 Kč.

Kurzovné zahrnuje: pronájem prostor, celodenní program – několikahodinové vedené vycházky, každodenní cvičení, večerní vedený tanec, odpolední tvoření (výrobky z tvoření, tj. buď legíny nebo razítka a sešítky nebo deodorant si odvezete domů).

Určitě nemusíte, každé cvičení, tanec i jiná aktivita jsou dobrovolné.

Zázemím akce je centrum Skalka 22 a „malá meditačka“ ve staré budově. 

Ubytování je v pokojích ve staré budově. Možnost jednolůžkového pokoje za příplatek.

V nové budově s velkým sálem bude zároveň probíhat jiná akce.

Možnosti tvoření jsou v přihlášce, můžete si vybrat, co vás nejvíc láká a napsat vaše představy. S přihlášenými pak doladíme detaily. Je možné si ušít legíny, vyrobit razítka a sešítky nebo vyrobit deodorant v několika voňavých variantách. Své výrobky si odvezete domů.

Ano, tyto detaily řešíme s přihlášenými účastníky.

Chci s vámi zmizet a zase se najít v lesích a dolinách

od čtvrtka do neděle 23. - 26. 2. 2023