Podzimní toulky okolím Ploučnice

srdečně vás zveme

19. - 22. října 2023

Toulání divokými meandry krásné řeky Ploučnice, po kopcích, silových místech, údolích a dalších zákoutích.

Když se podzim vydaří tak je to vlastně nejpestřejší a nejbarevnější období roku. Gejzír odstínů snad všech existujících barev, které vytrysknou po horkém létě jako ohňostroj na oslavu hojnosti a sklizně a naplní nás radostí a hřejivými barvami před temnější a méně barevnou zimou.

Pojďme tu krásu prozkoumat spolu.

Krajina

Celé setkání je bytím v krajině, zažívání krajiny a sama sebe jako její součásti. Pobyt a propojení s krajinou nám pomáhá nahlédnout do své prapodstaty i prapodstaty života na naší planetě. Kromě výletů v krásné přírodě v okolí Ploučnice nás čekají také objevná a hravá cvičení, která podpoří naše smyslové i mimosmyslové vnímání. Zkusíme naslouchat duši přírody i naší duši. Obojí je propojené.

setkání

Program bude jako vždy přizpůsoben skupince, která se sejde. Není v plánu ujít hodně kilometrů na přesně naplánovaných trasách, ale užít si plně čas v přírodě, ideálně několik hodin. Zázemím akce je malé centrum ve Vlčím dole. Součástí programu je jako vždy tvoření, povídání, dobré jídlo, jemné ranní cvičení a večerní tanec. Detaily vždy doladíme s přihlášenými podle jejich preferencí.

je to pro mě?

Putování je vhodné například pro ty z vás, kteří jste celý týden někde uvnitř nebo v kanceláři, na rušném místě mezi lidmi a potřebujete si oddechnout v komorní skupince. A určitě i pro ty, co rádi tráví čas venku a chtějí vyzkoušet něco nového - podívat se na přírodu okolo trochu jinými očima. A samozřejmě pro ty, co už s námi byli a putování se jim líbilo 🙂

Na akci bude i dostatek prostoru pro sebe a své spočinutí. Je dobré být aspoň trochu v kondici, budeme několik hodin venku.

ticho a klid

Během cesty bude dostatek prostoru na pobyt v tichu a zároveň i na zajímavé povídání v souvislostech o přírodě, bylinkách a léčivém pohybu. Vždy je bonusem i vzájemná inspirace a sdílení zkušeností z mnoha směrů a oborů.

při putování v barvách podzimu vás doprovodí

Lada Svobodová

průvodkyně krajinou, cvičením a tancem

Baví mě hledat další a další možnosti jak žít v radosti a hojnosti, v souladu s přírodou a cestou své duše, v souladu s tím, kým jsem právě teď.

Od malička se věnuji pozorování přírody a života v ní, zaměřená jsem hlavně na rostliny a krajinu.

Stáňa Šálková

organizace a tvoření

Ráda organizuji akce a tvořím. Tvořím v kuchyni, u šicího stroje, na zahradách a pokaždé jinak – baví mě improvizovat a kombinovat nové.

Č.K.D.

aneb často kladené dotazy

Budeme v pronajaté malém centru ve Vlčím dole, tam se budeme každý den vracet.Spaní je zajištěno ve společné místnosti na matracích. Kdo preferuje více soukromí, doporučíme penzion v okolí.

Přibližně 10-15 km, podle počasí, aktuálního naladění skupiny atp.

Tak, jak si budete přát 🙂

Před akcí vám pošleme seznam toho, co by se vám mohlo hodit. Je to ve stručnosti běžné vybavení do přírody, krabičky na jídlo (lépe více krabiček různých velikostí), láhev na pití a dovnitř karimatka na cvičení.

Celková cena za akci je 7 150 Kč, pro přihlášené do 18.9. je cena 6 900 Kč. Cena zahrnuje program akce, pronájem centra, ubytování a jídlo. Detailněji je vše uvedeno v přihlášce.

Ano, kratší akce jsou aktuálně kurzy se zahradní tématikou. Připravujeme i kratší „ochutnávkové“ putování. Podívejte se na termíny na aktuálně vyhlášené akce. Nechte nám ideálně svůj mail, pak budete dostávat info o všech našich akcích mezi prvními.

chci taky putovat

a objevovat barvy podzimního Kokořínska 19. - 22. 10. 2023