užitkové trvalkové záhony a výsadby

aktuálně není naplánovaný žádný termín

 
Málo známé rostliny, které do vaší zahrady vnesou nový rozměr možností využití. Konkrétní skladby výsadeb trvalek pro užití v domácnosti nejen k jídlu. Plánování výsadeb s ohledem na konkrétní místo, vaše potřeby a ostatní rostliny v zahradě.
Projdeme i vaše plány – určitě je vezměte s sebou.
Zkušenosti z 20 leté praxe v zahradách, zahradnictvích a na rodovém statku. 
Ve skriptech budete mít dostatečnou zásobu rostlin, které budete chtít na zahradu 😉

pojďte se naučit...

 
…  jak vytvořit záplavu květů, listů a plodů tak, že potěší nejen naše oči a ducha, ale i ostatní rostliny, hmyz a i naše břicha, protože leckteré trvalky se dají jíst.
 
Podle zájmu projdeme i skladby rostlin do bylinkových záhonů a guildů pod ovocné stromy, tak aby byly krásné i „funkční“ jak pro zahradníky, tak pro stromy.
 
Konkrétně třeba o tom, jaké rostliny jsou vhodné do sucha a které do vlhčí úrodnější půdy, takže není rozumné je dávat k sobě nebo jak libeček zakomponovat do záhonu, jakou chce půdu a co sázet okolo něj…
 

… jaké jedlé rostliny pocházejí ze stínu lesa? Jaké naopak ze slunných suchých strání? Co z toho pro nás plyne při zakládání záhonů?

… jak se liší stanoviště vhodné pro bylinky a pro křen?

… jaké jedlé trvalky jsou naše domácí a jaké odjinud, co to pro nás v praxi znamená?

… jaký je rozdíl mezi „záhonovou“ trvalkou a odolnými druhy určenými ke zplanění?
 
… které nám na stanovišti vydrží mnoho let a které jsou jen krátkověké? Co z toho plyne?
 
… jaké trvalky milují slunce a proč? Které naopak potřebují do stínu a jak to můžeme poznat?
 
 
 
zahradami provází

Lada Ladoňka Svobodová

Od malička v přírodě fascinována její krásou, 5 let studia Zahradní a krajinářské architektury v Lednici, 7 let v bambusáriu, putování po světě a tvorby a péče o zahrady, 7 let tvoření rodového statku poblíž Doks. Nyní pomáhá ostatním vytvářet přírodní zahrady a provází krásami Kokořínska.

užitkové trvalkové výsadby

nyní není naplánován termín

Cena tohoto jednodenního kurzu je 1300 Kč.

Buď bude na místě uvařena domácí vegan dobrota a bude možné ji zakoupit nebo si objednáme dovoz z restaurace. Oběd není v ceně kurzu.

Ano, opět pro vás máme připravena stručná a zároveň velmi obsáhlá skripta, do kterých si můžete doplňovat své poznámky a vracet se k tématu i po pár měsících.

Nyní není naplánovaný termín, pokud máte o akci zájem, napište nám prosím

V přihlášce jsou další důležité informace a zejména otázky týkající se náplně kurzu. Aneb ptáme se vás v přihlášce na konkrétní témata, která vás zajímají, ať je kurz pro vás co nejvíce „na míru“.

Akce je vhodná pro začátečníky i pokročilé, každý si přijde na své, případně můžeme probrat speciální dotazy, konzultovat konkrétní plány výsadeb atp. Pokud si nejste jisti, zda je tato akce pro vás, napište nám putovani@kokorinskem.cz a probereme to.

užitkové trvalkové výsadby

nyní není vypsaný termín této akce, pokud máte o kurz Užitkové trvalkové záhony a výsadby zájem, napište nám prosím mail

Chcete vědět o novinkách a dalších termínech?

Rády vám informace pošleme, nechte nám tu svůj mail, dobře se o něj postaráme.